SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 16003239
nr 1600 3239
Matskedar
3 st, silver, (2 st 1700-tal). Längd: ca 20 cm, Vikt: 125 g ca
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 26 februari 2024
kl 18:34:26
26/2 09:52:47
600 kr
26/2 16:57:11
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver